Koderek

Czy dostrzegamy jak zmienia się wokół nas rzeczywistość? Jakie daje możliwości i jakie stwarza zagrożenia? Co za parę lat będzie decydujące dla sukcesu w pracy lub spełnionego życia? Czy te dwa komponenty da się połączyć?

Coraz częściej podkreśla się, że szeroko pojęte umiejętności informatyczne w powiązaniu z organizacyjnymi oraz kompetencjami miękkimi będą decydowały o sukcesie zawodowym. Jednocześnie obecny system edukacji niestety nie wspiera wystarczająco ich łączenia i rozwoju marginalizując w praktyce inwencję i kreatywność dzieci.

Stąd pomysł na konferencję Koderek aby choć w niewielkim stopniu przybliżać i przygotowywać do wyzwań przyszłości.

Koderek to konferencje przybliżające świat powiązany z matematyką, informatyką i nowymi technologiami łączące prelekcje, warsztaty, panele oraz maratony informatyczne i projektowe.

Celem jest dobra rozrywka a przy okazji inspirowanie zarówno młodych i starszych.

Pokazywanie przenikania się różnych dziedzin nauki oraz codziennego życia i zachęcanie do szukania czasem nieoczywistych powiązań i zastosowań. Punktem wyjścia jest matematyka, informatyka i robotyka. To jednak tylko punkt wyjścia.

Zachęcamy do twórczego rozwiązywania problemów oraz do odchodzenia od bezrefleksyjnego korzystania z technologii na rzecz konstruktywnego wykorzystania jej do zmieniania świata i realizacji swoich pomysłów. Czyli robienia tego co chyba daje największą satysfakcję.

Zależy nam na budowaniu społeczności chętnej wymianie wiedzy i doświadczeń. Na stworzeniu miejsca, w którym mogą spotkać się eksperci, pasjonaci, uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia i współtworzenia konferencji Koderek.

Więcej na temat konferencji: http://koderek.edu.pl/KoderekMalaBroszura.pdf