O co chodzi w naszym projekcie

Czy kiedy myślicie o matematyce, tej najprostszej, szkolnej, o nauce czterech działaniach, wydaje się Wam że jest to żywa dziedzina, której studiowanie przynosi ciągle dreszcze emocji? Czy uważacie, że jest od dawna martwa, a w szkole uczymy się tego tylko z rozpędu, bo przecież dzisiaj kalkulator jest w każdym smartfonie?

W międzynarodowym tygodniu matematyki pokażemy, że nawet najprostsza matematyka jest dziedziną żywą i pełną niespodzianek, jeśli tylko oderwać się trochę od szkolnych dogmatów. Bo matematyka zmienia się razem ze światem, który się zmienia, inaczej rozumieliśmy kompetencje matematyczne sto lat temu, a inaczej rozumiemy je dzisiaj. Rozważania o nowych drogach edukacji matematycznej są coraz bardziej popularne i nie powinniśmy wierzyć w to, że nic w tej sprawie nie da się już zrobić.

Polska, w której aż kipi od inicjatyw “innego” nauczania matematyki, może być dumna ze swoich nauczycieli – matematyków, Aby to pokazać, zgromadziliśmy na tej stronie, pod egidą Międzynarodowego Tygodnia Matematyki, linki do ciekawych projektów matematycznych. Zgłoszenia zbieramy w dalszym ciągu, jeśli pominęliśmy jakiś ważny projekt, napiszcie do nas na adres fundacja@edukacjaprzyszlosci.pl, korzystając z formularza dostepnego w naszej chmurze.

W Międzynarodowym Tygodniu Matematyki zapraszamy do zabawy z matematyką czterech działań, jakiej nie znacie!